Čištění ocelových konstrukcí
Čištění a mytí ocelových konstrukcí
Ve výrobních halách najdeme usazenou špínu různého druhu. Jedná se o prach, mastnotu, laky. Po čase je z důvodu splnění hygienických požadavků na čistotu pracovního prostředí nutno provést mytí ocelových konstrukcí a jejich součástí, jako jsou například pochozí systémy lávek a mostků, schodiště apod.
Mimo provozní požadavky nás může překvapit i návštěva sprejerů. Více o odstraňování graffiti ZDE.
Pravidelné čiště si žádají i venkovních ocelové konstrukce rozhleden a vysílačů. Ty naopak bývají pokryty vrstvou běžných atmosférických nečistot, bahnem nanesným na botách turistů a ptačím trusem. K usazování napomáhá slunce, které zmíněné nečistoty na zahřáté konstrukci zapéká.
Metody čištění a mytí ocelových konstrukcí
Čištění vodní párou
Voda je ohřátá na vysokou teplotu a její molekuly jsou hnány pod tlakem speciální úzkou tryskou. Voda se při tak vysokých teplotách na místě odpařuje. Znamená to mnohonásobně zvětšuje svůj objem a strhává nečistoty s sebou. Jedná se o nejekologičtější způsob čištění. Nevyžaduje složité vybavení ani chemická rozpouštědla a saponáty. Vyplatí se v prostorách se zvýšeným výskytem mastného prachu. Ideální je použití v místech, kde nelze použít vodu, z důvodu ochrany výrobního zařízení či vybaven pracovních prostor.
Čištění vodní párou je vhodné pro široké spektrum materiálů.
Mytí vysokým tlakem vody
Využíváme moderní vyokotlaké přístroje. Podle potřeby volíme teplé či studené vodní oplachy. Voda je v obou případech hnána vysokým tlakem skrz speciální úzkou trysku. Teplota a tlak jsou voleny podle druhu znečištění a nátěru, kterým je ocelová konstrukce ošetřena. Molekuly vody skrz trysku vrhány na čištěný povrch a strhávají s sebou částice nečistot.
Tryskání suchým ledem
Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.
Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.
Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.
Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.
Čištění ocelových konstrukcí tryskáním (pískováním) suchou metodou
Abrazivní částice různé hrubosti jsoupod vysokým tlakem hnány tryskou směrem k ošetřovanému povrchu. Drobné částečky (například písku) z povrchu nečistoty odlupují a obrušují.Odstraňují se tak nánosy starých laků, odolná špína a mastnoty z povrchů, kterým písek neuškodí. Abrazivní částice se vybírají podle tvrdosti a odolnosti omývané plochy. Může jít o křemičitý písek, ocelové broky, nebo drť z dřevěných skořápek.
Čištění ocelových konstrukcí tryskáním (pískováním) za použití kapaliny
Pro dosažení jemnějšího výsledku a větší šetrnosti vůči povrchu se abrazivní částice smíchají s kapalinou. Výsledná směs je pod tlakem tryskána na ošetřovaný povrch.
Líbí se Vám naše práce?
Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.
Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.